Χριστουγεννιάτικο Ρεβεγιόν

Το Μουσικό Σχολείο Καβάλας, σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Καβάλας και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου, στέλνει το δικό του μήνυμα αγάπης.

Οι ζεστές φωνές των μαθητών ερμηνεύουν το τραγούδι «Χριστουγεννιάτικο Ρεβεγιόν» του Τάσου Ιωαννίδη και το αφιερώνουν σε ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, καθώς και σε νοσηλευόμενους, που θα περάσουν τις γιορτινές ημέρες μακριά από τους οικείους τους.

Το Μουσικό Σχολείο Καβάλας σας εύχεται

Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία, Όνειρα, Χαμόγελα, Δημιουργικότητα, Επιτυχίες για τα φετινά

Χριστούγεννα και τη νέα Χρονιά που πλησιάζει.

Καλά Χριστούγεννα!

Ακούστε εδώ την προτεινόμενη playlist με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Οι επιλογες των τραγουδιων εγιναν απο τους μαθητές (γ1 τάξη Γυμνασίου): Μέσσαρη Ρώουαν, Λαμπρογιώργο Αλέξανδρο, Κωνσταντίνο Παπάζογλου και Κωστίδη Αλέξανδρο. Η ταξινομηση τους εγινε απο τον Κωστίδη Αλέξανδρο.

Πληροφορίες:

Μουσικό Σχολείο Καβάλας

Διευθυντής: Ιωάννης Κακάρας

Τηλ.: 2510 247190 / Φαξ: 2510 247195 / Κινητό τηλ: 6977 912334

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.