11 Δεκεμβρίου 2018

Επιμορφωτική δράση από τον οργανισμό Φωτόγραμμα

18 Δεκεμβρίου 2018

Το Σύνολο Ευρωπαϊκής Μουσικής του Μουσικού Σχολείου Καβάλας παρουσιάζει έργα Ελλήνων και ξένων συνθετών.

19 Δεκεμβρίου  2018

Το Σύνολο Κιθάρας του Μουσικού Σχολείου Καβάλας παρουσιάζει έργα Ελλήνων και ξένων συνθετών.

20 - 21 Δεκεμβρίου  2018

Κάλαντα σε φορείς

21 Δεκεμβρίου 2018

Το Σύνολο Κρουστών και η Παραδοσιακή Ορχήστρα & Χορωδία του Μουσικού Σχολείου Καβάλας παρουσιάζουν κάλαντα και μελωδίες από όλη την Ελλάδα.

18 Ιανουαρίου 2019

Την εκδήλωση για το πιλοτικό πρόγραμμα «Γνωρίζω τη γειτονιά μου, γνωρίζω την πόλη μου»  στο Δημοτικό Θέατρο « Αντιγόνης Βαλάκου» πλαισίωσε το Μουσικό Σχολείο Καβάλας με την παρουσία μαθητικής ορχήστρας με διδασκαλία, επεξεργασίες και διεύθυνση από τη μουσικό κ. Μίσχου Χρυσούλα..

29 Ιανουαρίου 2019

Συμμετοχή στην εκδήλωση του Συλλόγου Υπαλλήλων της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας με τίτλο: «20 χρόνια Συνδικαλιστικής Δράσης του ΣΥΠΕΚΑ»

2 Φεβρουαρίου 2019

Συμμετοχή στην εκδήλωση αφιέρωμα στη μάνα με τίτλο " Μάνα το μάνα τ' ουρανού"

18 Φεβρουαρίου  2019

Επιμορφωτικό Εργαστήριο Αλιευτικής Εθνογραφίας για εκπαιδευτικούς με τίτλο: "Πες μας για τη θάλασσα που ξέρεις"- PERICLES

27 Φεβρουαρίου  2019

Βιωματικό Εργαστήριο Θεάτρου Σκιών

27 Φεβρουαρίου 2019

ΔΗΠΕΘΕ Καβάλας - Το αίνιγμα της ποίησης Η ποίηση πίσω από τις λέξεις

21 Μαρτίου 2019

Συμμετοχή με το Σύνολο Μπουζουκιών στο πρόγραμμα Erasmus+ του 6ου ΓΕΛ

9 Απριλίου 2019

Θεατρική παράσταση «Συμβιβασμοί σε Πράξη Μια», σε σκηνοθεσία της θεατρολόγου Βαρβάρας Βουγιουκλή στο θέατρο «Αντιγόνη Βαλάκου»

14-15 Απριλίου  2019

Θεατρική παράσταση «Συμβιβασμοί σε Πράξη Μια», σε σκηνοθεσία της θεατρολόγου Βαρβάρας Βουγιουκλή στο Αμφιθέατρο της Π.Ε Καβάλας «Γ. Παυλίδης».

18 Απριλίου 2019

Συμμετοχή στην εναρκτήρια συναυλία του Φεστιβάλ Μουσικών Σχολείων στην Ξάνθη στις 18 Απριλίου, με ρεπερτόριο της συνθέτιδος Ελένης Καραΐνδρου

20 Απριλίου 2019

Μουσική εκδήλωση αφιερωμένη στον συνθέτη Τάσο Ιωαννίδη και στο έργο του με τίτλο: «Λάχανα και Χάχανα», στο πλαίσιο του 3ου Φεστιβάλ Παιχνιδιού που διοργάνωσε η Δ.Π.Ε Καβάλας σε συνεργασία με τη Δ.Δ.Ε Καβάλας, τον Δήμο Καβάλας και το Μουσικό Σχολείο Καβάλας και τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Καβάλας

2- 5 Μαΐου 2019

Συμμετοχή των μαθητών του συνόλου κιθάρας στο 6ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Κιθάρας Θράκης και διάκριση.

10 - 13 Μαΐου 2019

15 Μαΐου 2019

Εκδήλωση του ερευνητικού προγράμματος «PERICLES- Διατήρηση και βιώσιμη διαχείριση της πολιτιστικής κληρονομιάς και των τοπίων στην ευρωπαϊκή παράκτια και θαλάσσια περιοχή»,  στο Μουσικό Σχολείο Καβάλας. Οι εργασίες της συνάντησης ξεκίνησαν με το βραβευμένο μουσικό σύνολο κιθάρας του σχολείου.

26 Μαΐου 2019

Εκδηλώσεις προς τιμήν του Αποστόλου Παύλου με τίτλο: «Άδοντες και Ψάλλοντες εν τη καρδία…» - Συνεργασία με τη χορωδία του Πανεπιστήμιο της Ουάσιγκτον