Το Μουσικό Σχολείο Καβάλας συγχαίρει όλους τους μαθητές/μαθήτριες που συμμετείχαν στις εισαγωγικές εξετάσεις για την Α' Γυμνασίου.

Καλωσορίζει τους επιτυχόντες και εύχεται καλή πρόοδο στους μαθητές και μαθήτριες που δεν εισάγονται για την φετινή χρονιά στο Σχολείο μας.

Λόγω της νέας νομοθεσίας περί προστασίας προσωπικών δεδομένων, οι εισαχθέντες για τη νέα σχολική χρονιά 2020-2021 ενημερώθηκαν μέσω sms. Οι υπόλοιποι παρακαλείσθε να επικοινωνήσετε με το σχολείο στο τηλέφωνο 2510247190.

Για την εγγραφή μαθητών και μαθητριών στην Α΄ Τάξη Γυμνασίου απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

• Αίτηση Εγγραφής (την προμηθεύεστε από το Γραφείο του Μουσικού Σχολείου)

• Υπεύθυνη Δήλωση του Ν. 1599/1986 (Α΄ 75), του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας ή του/της ιδίου/ας αν είναι ενήλικος/η (την προμηθεύεστε από το Γραφείο του Μουσικού Σχολείου)

• Φωτοαντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας του/της μαθητή/τριας εφόσον έχει εκδοθεί

Δείτε εδώ τον πίνακα κατάταξης υποψηφίων Α Γυμνασίου Σχ. Έτους 2020-2021

Καλό καλοκαίρι

και ο Σύλλογος Διδασκόντων

του Μουσικού Σχολείου Καβάλας

Καλώς ήρθατε στον δικτυακό τόπο του Μουσικού Σχολείου Καβάλας!

Δείτε εδώ την ψηφιακή έκθεση με έργα των μαθητών του σχολείου μας

ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Για το πρόγραμμα των εξ' αποστάσεως μαθημάτων συνδεθείτε στο δεξί τμήμα της ιστοσελίδας χρησιμοποιώντας το όνομα χρήστη και τον κωδικό που σας εχεί γνωστοποιηθεί από την αρχή του έτους.

Με τους μαθητικούς λογαριασμούς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, οι μαθητές μπορούν να συνδέονται στις εξής υπηρεσίες:

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: webmail.sch.gr Για οδηγίες πατήστε εδώ.

Ηλεκτρονική τάξη (ασυγχρονη εκπαίδευση): eclass.sch.gr

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Oδηγίες σχετικά με τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στις Σχολικές Μονάδες