Μετεγγραφές μαθητών σε οποιαδήποτε τάξη του Μουσικού Σχολείου (Γυμνασίου − Λυκείου), από άλλο Μουσικό Σχολείο πραγματοποιούνται εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις στο Μουσικό Σχολείο υποδοχής και σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις.

Αν υπάρξουν κενές θέσεις στις Β΄ και Γ’ τάξεις Γυμνασίου καθώς και στην Α΄ τάξη Λυκείου από μετεγγραφή, απομάκρυνση μαθητών ή οποιοδήποτε άλλο λόγο, τότε αυτές οι κενές θέσεις συμπληρώνονται μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων που πραγματοποιούνται μέσα στο δεύτερο δεκαήμερο του μηνός Σεπτεμβρίου κάθε σχολικού έτους. Οι εξετάσεις αυτές διενεργούνται από Επιτροπή κατατακτηρίων εξετάσεων που ορίζεται με απόφαση της οικείας Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και τη σύμφωνη γνώμη της Καλλιτεχνικής Επιτροπής.

Ύλη κατατακτήριων εξετάσεων

Αίτηση μετεγγραφής

Το Μουσικό Σχολείο Καβάλας συγχαίρει όλους τους μαθητές/μαθήτριες που συμμετείχαν στις εισαγωγικές εξετάσεις για την Α' Γυμνασίου.

Καλωσορίζει τους επιτυχόντες και εύχεται καλή πρόοδο στους μαθητές και μαθήτριες που δεν εισάγονται για την φετινή χρονιά στο Σχολείο μας.

Αποτελέσματα

Καλό καλοκαίρι